Купата на Америка 2016: преглед на играта Еквадор - Хаити

Националният отбор на Хаити беше явен аутсайдер на Copa America 2016. След като загубиха и двата първи мача в група Б, хаитяните в последната си среща се изправиха срещу играчите на Еквадор, за които победата можеше да формализира излизане в плейофната фаза.

Играчите на еквадорския национален отбор започнаха по-активно играта. Още в първите десет минути на срещата еквадорците създадоха няколко опасни момента пред портите на националния отбор на Хаити. И още в 11-ата минута първата топка беше в мрежата. Кристиан Нобоа отправи точен пас към Енер Валенсия, който удари вратата на хаитяните извън наказателното поле, откривайки резултата в мача. Националният отбор на Еквадор поведе с 1: 0.

На 20-ата минута Енер Валенсия действа като асистент. След балдахина си в наказателното поле Хаймен Йови с лекота вкара топката в празната мрежа. Националният отбор на Еквадор бързо формализира предимството си до два гола.

Резултатът не се промени до края на първото полувреме. Заслужава обаче да се отбележи, че в 28-ата минута националният отбор на Хаити, представен от Джером, можеше да изиграе един гол. Гредата пое удара му.

През второто полувреме еквадорците увеличиха своето голово предимство. Кристиан Нобоа, добре познат на руските фенове, в 57-ата минута доведе резултата до съкрушителен - 3: 0 в полза на Еквадор.

В 78-ата минута Енер Валенсия даде втората си асистенция в мача. Този път той помагаше на брат си Антонио. Резултатът 4: 0 беше крайният резултат за срещата между Еквадор и Хаити.

Победата на еквадорците изведе този отбор на второ място в група Б. В същото време националният отбор на Бразилия, който загуби от перуанците във втория мач от същата група, изобщо не попадна в плейофите.

На четвъртфиналите еквадорският национален отбор ще се срещне с домакините на турнира - отборът на САЩ, а хаитяните ще напуснат турнира след три поражения.