Купата на Америка 2016: преглед на играта Мексико - Ямайка

Мексиканският национален отбор спечели категорична победа над уругвайците в мача от първия кръг на груповата фаза на квартет С. Вторият съперник на мексиканците в турнира бяха футболисти от Ямайка.

Преди началото на срещата мексиканският национален отбор заслужено беше считан за фаворит на конфронтацията с отбора на Ямайка. Въпреки това отборът, познат на мнозина от песента на групата Chaif, имаше първия шанс да отбележи. Клейтън Доналдсън в 7-ата минута от изгодна позиция удари много близо до ъгъла на вратата на мексиканците. След неуспешното изпълнение на момента играчите на Ямайка пропуснаха целта си. След подаването на Исус Мануел Корона, нападателят на германския "Байер" и мексиканския национален отбор Чичарито удари главата си. В 17-ата минута таблото освети цифрите 1: 0 в полза на мексиканския национален отбор.

През втората половина на първото полувреме Ямайка можеше да изравни резултата. Първо Гарет Маклейри в 37-ата минута от площада на вратаря не можа да победи вратаря Очоа, а след това Майкъл Хектор, пет минути преди края на полувремето, нанесе удар от гледна точка директно в центъра на мексиканската порта - вратарят отново блокира пътя на снаряда зад линията.

В началото на второто полувреме мексиканците почти увеличиха своето предимство. Чичарито извън наказателното поле не можа да влезе в корнер.

Мексиканците все още успяха да удвоят предимството си. Няколко минути след като излезе на терена, Орибе Пеналта, замествайки Чичарито, отбеляза с 2: 0 в полза на Мексико. До края на срещата числата на таблото не се променяха, въпреки че играчите на Ямайка имаха шансове да отпечатат гола на Гилерме Очоа.

Победата в мача позволи на мексиканеца да се класира за плейофите на Копа Америка през 2016 г. Окончателното място в групата ще бъде определено в конфронтацията с националния отбор на Венецуела. Футболистите на Ямайка загубиха и двата мача в началото на турнира и загубиха шансовете си да продължат да се бият в плейофите.