Купата на Америка 2016: преглед на мача Аржентина - Панама

В мача от първия кръг на груповата фаза на квартет D националният отбор на Аржентина не без затруднение победи чилийците. Вторият съперник на синьо-белите в турнира беше по-малко амбициозният отбор - отборът на Панама.

Националният отбор на Аржентина се смята за основен фаворит на юбилейната Купа на Америка по футбол. В тази връзка играта с националния отбор на Панама не би трябвало да е много трудна за аржентинците. На терена нямаше сензация. Националният отбор на Аржентина имаше тотално предимство и спечели голяма и уверена победа.

В стартовия състав на аржентинците отново нямаше капитан. Лионел Меси все още не е готов да играе за националния отбор след контузия. Но дори и без Меси, аржентинците вкараха ранен гол. В 7-ата минута Ангел Ди Мария от свободния удар увисна добре в района на вратарския площад, където Никола Отаменди прати топката в мрежата с глава. Аржентина поведе с 1: 0.

55 хиляди зрители чакаха втория гол на аржентинците повече от час, въпреки че дори през първото полувреме Гонсало Игуаин можеше да увеличи предимството на фаворитите. В 61-ата минута стана дългоочакваното влизане на Лионел Меси на терена, а седем минути по-късно аржентинският капитан отбеляза първия си гол в турнира с точен удар извън наказателното поле.

Лионел вкара още два пъти. Първо, в 78-ата минута, лидерът на атаките на аржентинците удари деветте от свободен удар, а след това отбеляза хеттрик три минути преди края на срещата.

Крайният резултат на таблото е поставен от друг звезден нападател на аржентинския национален отбор Серджо Агуеро. Нападателят прати топката във вратата с глава в 90-ата минута след отстъпка от Маркос Рохо.

Крайният резултат на мача 5: 0 в полза на аржентинския национален отбор гарантира на победителите достъп до етапа на плейофите. Аржентинците имат две победи след два мача в турнира. Панама има само три точки.