Световно първенство по футбол 2014: как се играе Япония - Гърция

На 19 юни град Натал беше домакин на следващия мач от Мондиала в група С. В рамките на втория кръг се срещнаха отборите на Япония и Гърция. И двата отбора загубиха в дебюта на Мондиала в Бразилия, така че мачът от втория кръг беше много важен за всеки отбор.

Световно първенство по футбол 2014: как се играе играта Япония - Гърция

Играта започна спокойно. Нито японците, нито гърците не са планирали веднага да потиснат противника. Зрителят имаше такова впечатление след първите минути на мача. Ако имаше треньорска цел за бърза топка, тогава и двата отбора явно не успяха да я изпълнят. В сравнение с други мачове за деня, тази игра беше скучна. Имаше малко опасни моменти.

Героят на първото полувреме беше съдията, който отстрани капитана на гръцкия национален отбор Кацуранис в края на 45-минута за два жълти картона. От опасните моменти можете да си припомните свободния удар на Хонда, но гръцкият вратар беше на мястото си и отрази топката, изпратена от японеца.

Отборите заминаха за почивката с нулев резултат, което не можа да угоди на нито един отбор.

През второто полувреме японците имаха предимство в опасни моменти. Въпреки това, човек може да открои удара с глава на Hekas на 60 минути след ъглов удар. Японският вратар спасява отбора. Тогава азиатците създадоха остри ситуации. Така на 68-ата минута Окубо успя да не влезе в празната врата от няколко метра след добър пас. Това беше най-добрият момент от целия мач. Чудовищен гаф, а нулите остават на таблото. Малко по-късно, в 71 минути, японците отново пропускат възможността да отбележат. Учида пропусна целта от няколко метра.

Крайният резултат на мача беше 0 - 0. Този резултат не отговаряше на нито един отбор. Гърците и японците печелят по една точка и имат само минимални шансове за класиране от групата.