Световно първенство по футбол 2014: Какъв беше мачът Гърция - Кот д'Ивоар

На 24 юни в мача Гърция - Кот д'Ивоар на световното първенство по футбол в Бразилия бе решена съдбата на втория билет за плейофната фаза за отборите на квартета S. Africans да продължат борбата в турнира, беше уредено равенство, а европейците се нуждаеха само от победа.

Играта започна с добро темпо. И двата отбора се опитаха да преминат центъра на терена възможно най-скоро и да застрашат вратата на противника. Трябва да се признае, че гърците изглеждаха по-добре през първата половина на срещата. Те имаха по-смислени атаки срещу противниковата врата.

Можем да кажем, че играта беше в ход на сблъсък, а европейците бяха по-опасни при контраатаките. В един от тях Холебас разтърси напречната греда на африканския гол с красив удар. На гърците липсваше доста преди гол. Съдбата обаче върна услугата. На 42-ата минута грубата грешка на защитника на Кот д'Ивоар доведе до факта, че Самарис отиде на среща с вратаря на Кот д'Ивоар. На гърка не му струваше откриването на сметка в мача. Европейците излязоха напред с 1 - 0. Резултатът на таблото не се промени преди почивката.

През втората половина на срещата кот д'Ивоар се опитаха да изглеждат по-активни, но гърците също се подобриха в дисциплината и организацията на играта. Европейците получиха добри атаки. В един от тях напречната греда отново спасява африканците. Беше на 68-ата минута. До този момент гърците не използваха редица голови шансове. Но, както знаете, ако не вкарате, тогава сами го пропускате. И така се случи.

Уилфрид Бони изравнява резултата на 74 минути след добра бърза атака от Кот д'Ивоар. Равенството 1 - 1 вече отвежда африканския отбор до 1/8-финалите на световното първенство по футбол.

Гърците обаче имали свой човек под формата на главен съдия. В определеното време главният съдия на мача назначава дузпа на африканския отбор. Самарас приближава топката и отвежда гърците в плейофите. След много спорен епизод с назначаването на дузпи, гърците грабнаха победа с 2 - 1 в последните минути на играта. Моментът на нарушение все още ще предизвика много спорове.

Гърците оставят Кот д'Ивоар зад турнира и се класират за 1/8-финалите. Съперници на европейците ще бъде националният отбор на Коста Рика.