Копа Америка 2016: преглед на мача Бразилия - Еквадор

Бразилският футболен отбор на всички големи турнири с право се счита за един от фаворитите във всеки мач. Така беше и преди първата среща на петкратните световни шампиони на Копа Америка 2016. Съперници на бразилците бяха футболисти от Еквадор.

Крайният резултат от мача се оказа непредсказуем за мнозинството футболни фенове. Въпреки фаворизирането на бразилците, още от първите минути на срещата еквадорските футболисти успяха да противопоставят достоен футбол на Пентакампите. Цялото първо полувреме се игра в еднаква борба. Отборите се опитваха да отговорят с атака на атака, въпреки че играчите не създаваха опасни и наистина реализиращи шансове при вратата на съперниците.

През първите четиридесет и пет минути бразилците нанесоха само четири изстрела към вратата, от които само един попадна в целта. Той бе ударен от Филипе Коутие в шестата минута. През първата половина на срещата еквадорците отговориха само с две удари, докато бразилският вратар влезе в игра едва след като Енер Валенсия удари от свободен удар в 37 минути. Първото полувреме завърши с равенство без голове.

Втората половина на срещата бе белязана от много противоречиво решение на страничния съдия, което повлия на крайния резултат на мача. В 66-ата минута еквадорските футболисти извършиха образцова атака, след което Монтеро стреля от левия фланг в наказателното поле. Топката се плъзна по ръцете на бразилския вратар и се търкулна във вратата. Любопитството на епизода не повлия на искрената радост на еквадорците, но целта беше отменена. Съдейки по повторенията на епизода, страничният съдия погрешно определи, че топката е била зад голлинията по време на центриране на Монтеро. Резултатът остана непроменен - 0: 0.

До последния съдийски сигнал цифрите на таблото не се променят, въпреки че бразилският нападател Лукас в 84-ата минута не можа да реализира реализационния шанс. Нападателят не успя да засече топката в празния ъгъл на вратата.

Според резултатите от срещата отборите вкараха една точка, но след мача треньорският щаб и еквадорските футболисти се оплакаха, че голът на отбора е отнет. В същото време обвиненията срещу арбитрите в тълкуването на епизода в 66-ата минута не са неоснователни.