Копа Америка 2016: преглед на мача САЩ - Парагвай

Домакините на Копа Америка 2016 приближиха финалната среща в група А с три точки след две конфронтации. Във финалния кръг американците трябваше да играят с футболисти от Парагвай.

Изображение
Изображение

Американските футболисти трябваше да спечелят финалната среща. Три точки щяха да гарантират на американците достъп до плейофната фаза на турнира, докато равенството можеше да остави само теоретични шансове за продължаване на борбата за Купата на Америка. Парагвайците, спечелили само точка в мача от първия кръг, се нуждаеха само от победа и благоприятен изход в конфронтацията между Колумбия и Коста Рика.

Мачът не стана зрелищен за феновете. Парагвайците имаха повече владение на топката по време на срещата, по-често атакуваха вратата на противника (южноамериканският отбор имаше значително предимство при удари). Парагвайците обаче не извлекоха нищо съществено от предимството. Напротив, през първата половина на първото полувреме американските играчи имаха няколко теоретични шанса за гол. Още преди изтичането на половин час от играта бяха разпределени две опасни свободни хвърляния близо до наказателното поле на Парагвай. На ударите на американските футболисти липсваше прецизност.

На 27-ата минута резултатът в срещата все още беше открит. Gaisy Zardes (САЩ) отправи подаване към парагвайското наказателно поле, което пресече всички защитни редути на южноамериканската отбрана. От точката на дузпа Клинт Демпси беше точен. Националният отбор на домакините на турнира поведе с 1: 0. Първото полувреме завърши с този резултат.

Във втория сегмент на мача парагвайците направиха опити да отстранят изоставането. На 48-ата минута американците бяха по-многобройни. Деандре Йедлин бе изгонен за втория жълт картон. Предимството за един играч не помогна на южноамериканците да изравнят резултата. Няколко минути преди края на мача парагвайците се разписаха, но попадението бе отменено поради положение в офсайд.

До последния свирка резултатът не се промени. Американците спечелиха трудна трудова победа, която позволи на домакините с шест точки да заемат първо място в група А. Националният отбор на Парагвай напуска турнира.