Копа Америка 2016: преглед на мача Ямайка - Венецуела

Ветреният град Чикаго бе домакин на първия мач от груповата фаза за Купата на Америка през 2016 г. в група С. Националните отбори на Ямайка и представителят на южноамериканския футбол, отборът на Венецуела, се състезаваха помежду си.

Играта започна с активно темпо. И двата отбора се опитаха да застрашат вратата на противника с бързи атаки. Още в първите десет минути на срещата играчите бяха белязани от остри атаки пред предната порта, в които играчите на Ямайка бяха по-успешни. Първо на 10-ата минута Клетън Доналдсън стреля опасно от ъгъла на наказателното поле, но вратарят на Южна Америка парира удара. След това венецуелците бяха спасени от гредата след ъглов удар. Джи-Воджин Уотсън си удари главата, но разтърси напречната греда.

Тогава променя непромененото футболно правило. Футболистите от Ямайка, които не успяха да реализират шансовете си, отстъпиха. В 15-ата минута Джоузеф Мартинес отправи точен удар извън наказателното поле. Венецуела поведе с 1: 0.

В 23-ата минута националният отбор на Ямайка претърпя кадрови загуби. Родолф Остин беше изгонен за грубо нарушение. Венецуелците не можаха да реализират численото си предимство. Първото полувреме на срещата завърши с минимално предимство на южноамериканците.

В 49-ата минута на втората половина на срещата футболистите на Ямайка отново пропуснаха отличен шанс за гол. Майкъл Хектор стреля по вратата, но този път венецуелците бяха спасени от гредата.

Футболистите от Южна Америка успяха да отговорят едва в 71-ата минута, когато след корнер Ангел Уилкер изстреля топката в ъгъла на вратата. Вратарят на Ямайка Блейк игра ефективно и ефикасно - след скока му в корнер топката беше отклонена.

До края на мача резултатът на таблото не се промени. Националният отбор на Венецуела имаше по-голям контрол над топката по време на играта, но противниците отговориха с остри контраатаки. Отборите нанесоха три изстрела към целта на противниковата врата, броят на общите удари към вратата беше 14 срещу 10 в полза на националния отбор на Венецуела. Така номиналните гости на мача вкараха първите три точки в турнира.