Копа Америка 2016: преглед на мача Бразилия - Перу

Бразилският национален отбор може да реши проблема с излизането в плейофите за Купата на Америка през 2016 г. в мача от последния кръг на група Б. Противници на фаворитите бяха футболистите от Перу.

Изображение
Изображение

В зависимост от резултата от мача Бразилия - Перу, петкратните световни шампиони биха могли или да заемат първо място в квартет В, или дори да останат без шанс да се състезават за Купата на Америка. Те трябваше да спечелят мача, за да осигурят лидерството в групата.

Желанието на бразилците да победят започна да се усеща още от първите минути. Отборът атакува остро портата на перуанците, играчите нанесоха много удари от средни и дълги разстояния. Филип Луис, Габриел, Вилиан бутнаха опасно към вратата на националния отбор на Перу, но вратарят спаси националния си отбор. След впечатляващите му спасявания, вратарят на перуанците Галезе беше ясно забелязан от шефовете на европейските клубове.

Националният отбор на Перу през първото полувреме не се запомни с нищо. Може би основният епизод от първата половина на срещата беше грешката на съдията, който в последните минути на полувремето не отсъди дузпа за вратата на бразилците. Реферът на срещата и през второто полувреме направи продуктивен надзор, но след първите четиридесет и пет минути таблото изгори нули.

Перуанските играчи започнаха второто полувреме на срещата малко по-активно. В 49-ата минута Кристиан Куева можеше да реализира стандарт в близост до бразилското наказателно поле, но вратарят Алисон парира топката в близкия ъгъл.

Епизодът в 75-ата минута шокира цяла Бразилия. Раул Руидиас вкара топката във вратата на бразилците с подаване с ръка на Анди Пол. Никой от съдиите на мача обаче не забеляза очевидна игра на ръка и главният съдия уверено посочи центъра. Националният отбор на Перу поведе с 1: 0.

До края на срещата бразилците правят опити за възстановяване, но желаният резултат не е постигнат. Бразилският национален отбор загуби с 0: 1. Въпреки статистическото предимство във владението и ударите (перуанците нанесоха само два изстрела в целта), бразилският национален отбор не успя да победи безкомпромисните перуанци. Резултатът от това поражение беше третото място в група Б. Перуанците със седем точки станаха първите в посочения квартет.

Представянето на бразилския национален отбор на Копа Америка 2016 от всички позиции може да се счита за провал. Погрешно отбелязан гол от перуанския национален отбор срещу тях не повлия на избледнелата игра на „жълтите“в турнира. Дори в мача с Еквадор имаше многобройни проблеми с организацията на играта. В резултат Бразилия се прибира в позор.