Копа Америка 2016: преглед на мача Бразилия - Хаити

Бразилският национален отбор на Копа Америка 2016 започна турнира с равенство без цели. Във втория кръг на петкратните световни шампиони се противопостави националният отбор на Хаити.

Преди началото на мача малко хора можеха да си представят, че титулуваният южноамерикански отбор ще изпита някакви проблеми с явния аутсайдер на турнира на националния отбор на Хаити. На футболното игрище нямаше сензация. Бразилците имаха пълно предимство във всички аспекти на играта. По време на мача жълто-сините отправиха 20 удара към вратата, от които 13 към целта. Хаитяните успяха да отговорят с девет удара (четири достигнаха целта). Предимството във владението до края на срещата беше 65% до 35% в полза на южноамериканците.

Бразилците, както се очакваше, започнаха активно. В 14-ата минута Филипе Коутиньо откри резултата с удар от линията за свободен удар. Той също удвои предимството на бразилците в 29-ата минута след асистенция на Джонас. След още шест минути бразилците доведоха резултата до опустошителна. Защитникът на Барселона и бразилския национален отбор Дани Алвес висеше в наказателното поле, а Ренато Аугусто заби топката под гредата. Първото полувреме завърши с победа с 3: 0 за Бразилия.

Втората половина на срещата стана по-продуктивна. В 59-ата минута Габриел и осем минути по-късно Лукас доведе резултата до неприличен - 5: 0 в полза на бразилците. След като допуснаха петия гол, хаитяните успяха да отпечатат гола на фаворитите. Джеймс Маркелин в 70-ата минута уцели вратата на Алисон.

В края на мача бразилците успяха още два пъти да разстроят хаитяните. В 86-ата минута Ренато Аугусто вкара дубъл, а вече в съкратеното време първият хеттрик в турнира беше организиран от Филипе Коутиньо.

Крайният резултат в мача 7: 1 в полза на Бразилия позволява на жълто-сините да спечелят четири точки след два мача. Отборът на Хаити остава с нула в линията по точки и пада до последното място в група Б.