Купата на Америка 2016: преглед на играта Колумбия - Коста Рика

След победи в първите два мача колумбийците вече са си осигурили пътя към следващия етап на Копа Америка 2016. Във финалната среща националният отбор трябваше да се срещне с Коста Рика.

За да продължат да се бият в турнира, костариканците се нуждаеха от победа в мача с Колумбия. Освен това беше желателно да се отбележат много, тъй като в случай на поражение на американците от парагвайците, головата разлика ще бъде изчислена между националните отбори на Парагвай и Коста Рика. Екипът, който се превърна в основната сензация на Световното първенство в Бразилия през 2014 г. (Коста Рика), направи всичко възможно от своя страна - спечели победа над Колумбия.

Мачът Колумбия - Коста Рика се оказа най-вълнуващият досега в турнира. Зрителите видяха пет отбелязани гола, първият от които беше издаден още във втората минута. Венегас извън наказателното поле прати топката в далечния горен ъгъл с разкошен удар. Националният отбор на Коста Рика поведе с 1: 0.

Футболистите на Колумбия отскочиха бързо. Още в 6-ата минута резултатът на таблото стана равен. Отличава се от Франк Фабр. В бъдеще играта се играеше с атаки с две остриета, в които костариканците бяха по-успешни. Атакуващите им действия доведоха до автогол. Героят на 6-ата минута Фабра изряза топката в собствената си врата. За радост на феновете си футболистите на Коста Рика поведоха с 2: 1 (34-ата минута беше на хронометъра).

През второто полувреме головете срещу двамата съперници продължиха. Първо, костариканците увеличиха преднината си. В 58-ата минута Брайън Овиедо даде асистенция на Целсо Борхес, чийто удар към долния ъгъл на вратата беше точен. Костариканците поведоха с разлика от два гола. Преди края на мача обаче резултатът на таблото отново се промени.

Колумбийският лидер Хуан Куадрадо отправи асистенция към Марлос Морено Дурана, който изстреля вратаря извън наказателното поле. Силно изпратена топка отлетя в близкия ъгъл на вратата. Този гол беше последен в мача.

Крайният резултат 3: 2 в полза на националния отбор на Коста Рика само развали настроението на колумбийците преди плейофите. А за самите победители това не донесе очаквания резултат: американците спечелиха мача си срещу Парагвай. Така националният отбор на Колумбия заема второ място в група А, докато Коста Рика пада на трето място и елиминиран от турнира.