Копа Америка 2016: преглед на срещата между Еквадор и Перу

Сблъсъкът между националните отбори на Еквадор и Перу във втория кръг на груповата фаза на квартет В трябваше да бъде решаващ и за двата отбора. Именно тези отбори, според прогнозите на експертите, трябваше да се борят за второто място в групата, където играе Бразилия.

Мачът между националните отбори на Перу и Еквадор се оказа вълнуващ и напрегнат. Въпреки факта, че еквадорците имаха статистическо предимство, срещата се проведе като конфронтация между напълно равностойни отбори. Футболистите на Еквадор имаха два пъти по-голяма вероятност да попаднат в противниковата врата (18 срещу 9), докато само всеки трети удар от всеки отбор стигна до голлинията. При притежанието на топката предимството беше на страната на еквадорците (56% до 44%). Резултатът от мача обаче се определя от числата на таблото, а не от статистиката.

Още в 5-ата минута на срещата резултатът бе открит от перуанците. Кристиан Куева не остави никакъв шанс за вратаря на Еквадор Александър Домингес. В 13-ата минута Едисон Флорес успя да удвои преднината на националния отбор на Перу. След като допусна два гола, изглеждаше, че еквадорският национален отбор има малък шанс да отбележи поне някои точки в мача, но футболът често е непредсказуем.

Футболистите на Еквадор през втората половина на първото полувреме започнаха да действат по-активно, което доведе до гол на Енер Валенсия шест минути преди края на първата половина на срещата. След като получи пас в наказателното поле, еквадорецът точно стреля покрай вратаря на националния отбор на Перу, не оставяйки на последния никакъв шанс. Отборите заминаха за почивката с предимството на перуанците в един гол.

Втората половина на срещата започна с малко предимство на еквадорците. Това се дължи на резултата на таблото. Инициативата на атакуващите играчи бе възнаградена още в 48-ата минута. Милър Боланьос сравнява цифрите на таблото - 2: 2.

В останалата част от мача отборите не успяха да ударят вратата на другия, въпреки че имаха добри шансове за това. Крайният резултат от мача 2: 2 изглежда справедлив. Перуанците започнаха добре срещата, а еквадорските играчи успяха да покажат своя характер и да променят хода на конфронтацията.

Според резултатите от срещата играчите на Перу печелят четири точки след два кръга, еквадорците имат две точки. Шансовете на последния за класиране от групата обаче изглеждат по-за предпочитане, тъй като във финалния мач от група В съперници на Еквадор ще бъде националният отбор на Хаити, а перуанците ще играят с Бразилия.