Копа Америка 2016: преглед на играта Хаити - Перу

Мачовете от груповата фаза в група B Копа Америка 2016 започнаха с конфронтация между националните отбори на Хаити и Перу. Срещата на тези съперници се проведе във Вашингтон на стадион с капацитет 75 000 зрители.

Преди началото на срещата играчите на националния отбор на Перу бяха смятани за фаворити на конфронтацията. Разликата между спортистите в класа стана очевидна още в първите минути - перуанците изцяло поеха инициативата и често атакуваха портите на хаитяните. Играчите на националния отбор на Хаити едва към средата на първото полувреме успяха да намерят сили за няколко смислени атаки, но не вкараха голове. Най-опасният момент от първото полувреме на вратата на перуанците беше свободен удар, изпълнен от Мечак Жером. Топката, изстреляна от закръгляването на наказателното поле, прелетя над гредата. След това перуанците отново започнаха да атакуват опасно, но топката така и не премина вратата. В последната минута на полувремето хаитяните бяха спасени от гредата, след като удариха извън наказателното поле на Едисон Флорес.

Второто полувреме също започна с атаки от перуанския национален отбор. През целия мач южноамериканците удряха повече пъти противниковата врата, имаха предимство във владението на топката. В резултат на това в 61-ата минута хаитяните не успяха да запазят вратата непокътната. Отличен пас на Едисон Флорес от левия фланг бе затворен от Паоло Гереро. Голът се оказа много ефективен: Гереро през есента с глава вкара топката във вратата на националния отбор на Хаити.

До края на мача резултатът на таблото не се промени. Националният отбор на Хаити не успя да отговори адекватно на допуснатия гол. По-вероятно е хаитяните да са допуснали втория гол.

Крайният резултат 1: 0 записа победата на националния отбор на Перу, който печели три точки след мача от първия кръг на Копа Америка 2016.