Копа Америка 2016: преглед на мача Мексико - Уругвай

Още в първия кръг на груповата фаза на Копа Америка 2016, двама претенденти за високи места не само в групата, но и в турнира като цяло се събраха в група В. Мексиканският национален отбор се срещна с Уругвай.

Интригуващият знак Мексико-Уругвай напълно отговори на очакванията на неутралните футболни фенове. Тази игра се оказа много вълнуваща и точкуваща.

Още в 4-ата минута на срещата резултатът беше открит. Мексиканците имаха бърза атака, последвана от центриране в наказателното поле от левия фланг. Хектор Ерера отвърна на сервиса и стреля от центъра на наказателното поле към вратата на уругвайците. Защитникът на двукратния световен шампион Алваро Перейра опита да блокира удара, но вместо това топката полетя от главата му във вратата. Мексиканците поведоха с 1: 0.

Дори през първото полувреме националният отбор на Уругвай можеше и трябваше да си върне. Единсон Кавани в 30-ата минута отиде един на един с вратаря на Мексико Талавера, но вратарят се нахрани добре, като не позволи на звездния нападател да изравни резултата. Първото полувреме от срещата завърши с минимално предимство на мексиканския национален отбор - 1: 0. Мексиканците притежаваха инициативата, по-често удряха вратата на противника. В допълнение към гола през първото полувреме трябва да се отбележи и червен картон, който уругваецът Матиас Вечино получи в 45-ата минута. Това беше вторият груб футбол на футболист, което показва високо ниво на контакт на терена.

През второто полувреме уругвайците излязоха с дух да изравнят резултата. В 58-ата минута Диего Роланд пропусна реален голмайсторски шанс. Капитанът на Уругвай Диего Годин поведе в средата. Защитникът изглеждаше истински нападател, премина няколко защитници на Мексико и даде пас на Кавани. Единсон подаде топката на Роланд, но последният не успя да удари вратата на противника от няколко метра.

В 73-ата минута съдията изравни съставите. За грубо нарушение беше изгонен Андрес Гуардадо. Веднага след това уругвайците спечелиха отново - по този въпрос им помогна стандартната позиция. В 74-ата минута, след подаване от свободния удар, Диего Годин изгони над всички защитници на Мексико и с глава умело прати топката във вратата.

Играта постепенно приключваше, но мексиканците не приеха равенство. В края на мача зрителите видяха още две попадения пред портите на уругвайския национален отбор. Първо, в 85-ата минута, Рафаел Маркес от близко разстояние мощно стреля в близката деветка, а вече във втората компенсирана минута, Хектор Ерера, след подаване към празната мрежа на Раул Хименес, определи крайния резултат на мача. Мексико печели с 3: 1 и след първия кръг оглавява класирането в група С.