Копа Америка 2016: преглед на играта Чили - Боливия

След неуспешен старт на Копа Америка (поражение от Аржентина), чилийците трябваше да спечелят точки във втория кръг на груповата фаза. Съперници на чилийския национален отбор във втория мач бяха футболисти от Боливия.

И двата национални отбора загубиха първите си мачове в турнира с еднакъв резултат 1: 2. Чилийците не успяха да устоят на аржентинския национален отбор, а боливийците в много отношения сензационно загубиха от отбора на Панама. Преди вторите си мачове и двата отбора си поставят задачата да победят, за да запазят шансовете за излизане от група D.

Играта започна с предимството на чилийския национален отбор, но през първите половин час от играта не се стигна до сериозни голови шансове. Само в последните петнадесет минути чилийците успяха да създадат няколко остри ситуации на вратата на боливийския вратар. Пинила и Санчес имаха добри шансове, но попаденията на известните играчи липсваха точност. Първото полувреме на срещата завърши с нули на таблото.

По-малко от минута след началото на втората половина на срещата националният отбор на Чили откри резултата. Боливийският Хуан Карлос Ансе загуби топката близо до наказателното поле, което не беше пропуснато от Маурисио Пинила, който направи асистенция за Артър Видал. Чили поведе с 1: 0 още в 46-ата минута.

В 61-ата минута националният отбор на Боливия отскочи. Ясмани Кампос вкара най-красивия гол. Боливиецът нанесе мощен свободен удар в самата мрежа на вратата. Клаудио Браво беше безсилен. На таблото светнаха числата 1: 1.

След като допуснаха топката, чилийците добавиха още повече в атакуващи действия. В 73-ата минута Санчес отговори със свободен удар, но вратарят на Боливия парира топката, пратена до самия ъгъл. Артуро Видал също имаше голове, но на играча на Байерн липсваше точност, а понякога и късмет.

Решаващият сегмент на мача беше 8 минути, добавени към основното време. Чилийските футболисти тласкаха все по-опасно към вратата на съперника, когато накрая, в 8-ата минута на контузията, реферът посочи точката към целта на боливийския национален отбор. Топката след подаване в наказателното поле попадна в ръката на Жасмин Кампос и реферът взе много двусмислено решение. На 10-ата спирка Артуро Видал не пропусна - 2: 1 в полза на Чили.

Боливийците имаха страхотен шанс да си върнат. На 12-ата минута, добавена към мача, Родриго Рамало от най-изгодната позиция не можа да влезе в ъгъла на вратата на Клаудио Браво. След удара му от зоната на единадесетметровата марка, топката премина на няколко сантиметра от гредата.

Срещата завърши при резултат 2: 1 в полза на националния отбор на Чили. Този мач беше една от най-интензивните и драматични конфронтации на Копа Америка в груповата фаза.