Как Русия игра на ЕВРО

Финалната част от Европейското първенство по футбол през 2012 г. започна във Варшава на 8 юни и ще завърши на 1 юли в Киев. Руският национален отбор обаче отпадна от турнира на 16 юни. Историята на нейното участие в този шампионат започва още първия ден, първите руснаци, заедно с поляците, издават заминаването си, след като успяват да проведат само три срещи от груповата фаза на състезанието.

Как Русия игра на ЕВРО 2012

Нашият отбор започна представянето си на Евро 2012 във Вроцлав, където почти 41 хиляди зрители присъстваха лично на играта му с чешкия отбор. Те не бяха разочаровани - пет гола бяха отбелязани на стадион Мейски този ден, четири от тях бяха отбелязани от нашия отбор. Голове вкараха Алан Дзагоев (два пъти), Роман Широков и Роман Павлюченко. Руснаците получиха доста удобно предимство от две попадения до средата на първото полувреме, но скоро след началото на второто, чехите (Вацлав Пилар) намалиха разликата в резултата. Треньорът на нашия отбор Дик Адвокат в 73-ата минута на играта замени нападателя Александър Кержаков с колегата си Павлюченко. Шест минути след това първо Дзагоев, а след това Павлюченко окончателно формализираха предимството на руския национален отбор пред чешкия с резултат 4: 1.

Нашите футболисти изиграха втория мач четири дни по-късно на националния стадион във Варшава, където техен съперник беше домакинът. И в тази игра Алън Дзагоев вкара отличен гол след свободен удар на капитана на руския национален отбор Андрей Аршавин. Това се случи осем минути преди края на първата половина на срещата, а дванадесет минути след началото на втората, Якуб Блащиковски не по-малко красиво прати топката във вратата на Вячеслав Малафеев. В 70-ата минута Адвокат отново замени Кержаков с Павлюченко, но за разлика от предишната игра това не донесе резултати, както и замяната на Дзагоев с Марат Измайлов 10 минути по-късно. Срещата завърши с равенство 1: 1.

Третият мач на руснаците се проведе на същия стадион, който отново беше изпълнен с почти 56 хиляди зрители. Последният съперник на нашия отбор в този шампионат беше националният отбор на Гърция. Единственото попадение в тази среща бе отбелязано от гръка Георгиос Карагунис, когато времето, добавено към първата половина на срещата, вече течеше. Този път адвокатът извърши обичайната смяна на Кержаков с Павлюченко много по-рано, по време на почивката на срещата. Нито тази смяна, нито появата на друг нападател, Павел Погребняк, вместо халфа Денис Глушаков, нито появата на терена вместо защитник Анюков, друг играч на нападателя - Измайлов - не промени резултата от мача. Руснаците загубиха с 0: 1 и отпаднаха от турнира, завършвайки трети в група А.