Как Русия игра на Евро първенството

Руският национален отбор на европейското първенство не оправда очакванията на феновете, собствените си надежди и най-важното - играха много под възможностите си. Докато експерти, коментатори и фенове обсъждаха кой противник е по-удобен за руснаците в плейофите, националният отбор по футбол беше елиминиран на етапа на груповата фаза.

Изглежда, че Русия си беше осигурила пътя към четвъртфиналите, побеждавайки чешкия национален отбор с резултат 4: 1 в добър стил и изигравайки равенство с домакините на турнира, поляците. В крайна сметка предстоеше мач с гърците, който никой не взе на сериозно с една единствена точка. Уви, руските футболисти също не ги приеха на сериозно. За да излязат от групата, беше достатъчно да изиграят равенство. Дори поражение в случай на равенство в паралелен мач между Чехия и Полша доведе руския отбор до четвъртфиналите.

Нито се случи. През първото полувреме отборът ни имаше добри шансове да поведе, но не се получи в последната фаза на атаката. Гърците защитиха целия си отбор и защитиха вратата си. Проблемът дойде в последната минута на първата половина на срещата. Защитникът на руския национален отбор Сергей Игнашевич неуспешно хвърли топката към съперника с глава, а гръцкият полузащитник Георгиос Карагунис безпрепятствено нахлу в наказателното поле и изстреля портата на Вячеслав Малафеев. През второто полувреме гърците легнаха с кости в покрайнините на вратата си. Руснаците, които основно се опитват да пробият центъра, не са създали нищо полезно.

Понякога на Евро 2012 руският национален отбор показа атрактивен футбол, но в най-решителния момент не показа главното - бойния си характер. Всички говорят за лош късмет - в полза на бедните, защото има истина - късмет за най-силните. Гърците тази вечер показаха истински спортен характер, готовност да умрат на терена и бяха по-силни по дух. „Академиците“на Руската футболна академия на науките не успяха да се справят с това.

За пореден път футболът показа, че не се играе от трансферните разходи на играчите, а не от списъците със заплати, които като цяло са по-високи за руския национален отбор, отколкото за съперниците в групата. Майсторството не е нищо без характер. За повечето играчи от първия отбор, поради възрастта им, това беше последният голям турнир. Сега трябва да изградите нов екип.