MFM-2016: преглед на мача Русия - Беларус

Груповата фаза на световното първенство по хокей за младежи в Хелзинки постепенно набира скорост. На 29 декември руският национален отбор по хокей изигра третия си мач. Съперници на обвиненията на Валери Брагин бяха беларуски хокеисти.

Съперниците на руснаците започнаха по-активно мача, по-често оставаха в защитната зона на отбора Брагин. Това отчасти беше следствие от отстраняването на руския национал, който стана първият в срещата. За две минути на мнозинството вратарят на националния ни отбор Самсонов успя да защити вратата си непокътната. В десетата минута на периода руснаците отговориха с гол в мнозинството си. За пореден път на турнира руският младежки отбор показа класа в изпълнението на излишъка. Шайбата е за сметка на Максим Лазарев. Вторият гол в мача също бе отбелязан в силовата игра. Радващо е, че играчите на руския национален отбор направиха това, като за втори път използваха численото превъзходство (автор на гола беше Александър Полунин в 16-ата минута). Окончателното попадение през първия период вкара капитанът на руския национален отбор Владислав Каменев, който успя да замести тояга след хвърляне от синята линия на Иван Проворов.

През втория период публиката не видя цели. Играта се игра в премерено темпо с предимството на руския национален отбор. За разлика от първия период, през втория двадцатиминутке не е имало поредица от дузпи. Едва в самия край на периода беларусите получиха правото на мнозинство, но вместо да натискат руската врата, те самите почти допуснаха гол, след като Иван Проворов отиде на рандъву с вратаря.

На 47-ата минута на срещата беларуските хокеисти все още успяха да хвърлят шайбата си, която стана единствената за тях в мача. Алексей Паценкин прокара гумен диск над голлинията на Самсонов от кръпка. Последната дума обаче остана с обвиненията на Валери Брагин. На 48-ата минута крайният резултат беше поставен на таблото от Александър Полунин, който вкара дубъл в разглежданата среща.

Резултатът от мача: победата на руския национален отбор в класа с резултат 4: 1. Сега за първото място в групата руснаците ще трябва да победят словашкия национален отбор на 31 декември.