Копа Америка 2016: ревю на мача Уругвай - Венецуела

На 10 юни Филаделфия беше домакин на мач от втория кръг на груповата фаза в квартет С. Зрителите станаха свидетели на мача между националните отбори на Уругвай и Венецуела.

Уругвайците, които с право се считат за фаворити на Американското първенство през 2016 г., имаха неразбираем първи мач в Квартет С. След като загуби от мексиканския национален отбор, Уругвай постави под въпрос излизането от групата в плейофната фаза. Това наложи победата на двукратните световни шампиони във втория кръг.

Мачът Уругвай - Венецуела започна с леко предимство на фаворитите, но нямаше очевидни голови ситуации на вратата на Венецуела. Можем само да подчертаем шанса на Единсон Кавани в 15-ата минута. Нападателят на ПСЖ имаше шанс да стреля по вратата от центъра на наказателното поле, но пропусна топката. През първото полувреме атаките на уругвайците нямаха завършеност. Въпреки притежанието на топката, националният отбор на Селесте изглеждаше много хаотично в предната линия.

Националният отбор на Венецуела предложи уругвайски контраатаки, а в 36-ата минута дори поведе в мача. Соломон Рондън се отличи. Бившият играч на Зенит от Санкт Петербург завърши топката в мрежата на Уругвай, след като вратарят Мюслер почти изстреля снаряд зад ушите от фланг от четиридесет метра. Фернандо премести топката към гредата, но след завършване на топката не можа да помогне на отбора си с нищо. Венецуела поведе с 1: 0.

Националният отбор на Уругвай започна второто полувреме по-активно. В 54-ата минута нападателят на Суани имаше шанс да изравни резултата. След подаване на корнер, нападателят имаше възможност да удари вратата от ъгъла на корнер на вратаря, но ударът падна над подравняването.

Венецуелският национален отбор изигра цялото второ полувреме на контраатаки, някои от които отбелязваха голове. В 68-ата минута Пенеранда отиде един на един с Муслера. Вратарят на Уругвай остави отбора си в играта, отразявайки удара на нападателя.

В времето за спиране Единсон Кавани пропусна два зашеметяващи шанса за изравняване. Първо нападателят удари без съпротива покрай ъгъла на вратата от зоната на наказателния знак, а след това от близко разстояние не можа да пробие топката във вратата.

В последната минута за спиране вратарят на уругвайците Муслера влезе в наказателното поле на противника за корнер. Публиката не видя подчертания удар на играчите на Селесте, а венецуелците избягаха до празна врата, но след удара топката така и не се търкулна във вратата.

Последният свирец на мача записа победата на националния отбор на Венецуела с резултат 1: 0. Този резултат изведе победителите в плейофната фаза, а уругвайският отбор загуби всички шансове да продължи да се бори за престижния трофей.